Kouzelník používá pro svá vystoupení různé věci, o kterých divák samozřejmě nesmí vědět. Jinak je celé kouzlo pryč. Proto mne mrzí, že neexistuje kouzelnický trik, který by nějaký trouba nedal na internet i s patřičným odhalením. Co ho k tomu vede, to nevím. Kouzelník především používá takzvané servanty, což jsou důmyslné skrýše tam, kde je on momentálně potřebuje. To je základ veškerého kouzelnického dění na pódiu, nebo jen na stole před vašimi zraky. Právě kvůli nim trvá skoro každý kouzelník na tom, aby diváci seděli před ním, a ne po stranách nebo ještě za ním. Tím by jaksi byly servanty prozrazeny.
Kouzelník jako takový může provádět své triky v běžných rozměrech, nebo v rozměrech obřích. Nechat zmizet sochu svobody, nebo vagon i s lidmi je příklad těch velkých. Tyto triky jsou natolik složité, že vyžadují hodiny příprav a výsledek je ohromující. Ne každý však touží nechat zmizet něco obrovského, ale pracuje s předměty malými, většinou přímo na stole, kde již ani tak nevyužívá servantů jako spíše neuvěřitelně obratných rukou. Tento obor se pak nazývá mikromagie a je vlastně samostatnou částí kouzelnictví jako takového. Zde pak nastupují například karty, všelijaké prstýnky, zápalky, řetízky a provázky, nebo prostě to s čím umí kouzelník pracovat.
Na jeho vystoupení nemohou koukat tisíce diváků, ale maximálně tak desítky, a to ještě sotva. Jde o vzdálenost diváka k ploše, kde se mikromagie odehrává. Musíte být co nejblíže, až tam, kam to kouzelník dovolí. Je to totiž čistě jeho volba, do toho divák nemá co mluvit. Ostatně, pokud byste náhodou chtěli vidět takové vystoupení, můžete. Třeba jako dárek někomu k narozeninám, nebo jen tak na oslavu čehokoli. Kouzelník zaujme vždy a všechny věkové kategorie. Děti však nejvíce. Nuže, pokud byste měli zájem vidět to na vlastní oči, klikněte na odkaz v článku.