Hledáte elegantní a příjemný sport? Zkuste tenis!

Hledáte elegantní a důstojný sport, při kterém nechybí pohyb, ale zároveň chce trošku soustředění, a hodně soutěživosti? Poté https://www.biano.cz/produkty/dekorace-na-zed je možná tenis tím pravým pro vás.

Tenisové kurty

Chcete-li začít s tenisem, nejlepší bude vyhledat ve svém okolí tenisové kurty, na kterých si domluvíte trenéra, a rovněž i možnost individuálních tréninků. Kromě s partnerem lze trénovat pomocí stroje, který střílí tenisové míčky, a vy je můžete odrážet.

Dostatek času

Aby vám tenis šel, musíte mu věnovat dostatečné množství času. Je tedy potřeba si na jednotlivé tréninky vyhradit alespoň několik hodin týdně. Pokud chcete do tenisu zapojit děti, je dobré, aby trénovaly alespoň pět dní v týdnu.

hráč tenisu

Správná výbava

Ke hraní tenisu budete potřebovat dostatečnou a správnou výbavu, nebo-li vše pro tenis sportoaza.cz.

  • Kvalitní tenisová raketa, ideálně pro začátek s velkou hlavou, aby se vám lépe odpalovalo.
  • Sadu tenisových míčků.
  • Potítka na ruce, aby vám v nich raketa neklouzala.

Správný oděv

Ačkoliv tenis lze hrát i v legínách, či šortkách, má tento sport nějaký ten dresscode, tedy způsob oblékání, který je pro tento sport určen. Obvykle se jedná o bíle laděné oblečení, stávající z tílka, či polokošile, a bílých šortek, u žen může být i bílá sukně, či šortková sukně. Nezapomínejte ani na pokrývku hlavy, v chmurném počasí postačí čelenka, která odvede pot, při slunečném počasí pak kšiltovka, která zamezí odleskům a ozáření, které by mohly způsobit, že pořádně neuvidíte na letící míček.

tenisové vybavení

Lze trénovat i mimo tenisové kurty?

Ano lze. V případě, že nemáte tenisové kurty blízko, můžete trénovat klidně na jakémkoliv hřišti. Sami pak můžete tenisové míčky odrážet o zeď, v případě že máte sparing partnera, můžete mezi dvěma stromy natáhnout síť, nebo odpalovat přes nízký laťkový sport. Důležité je trénovat postřeh, ale také rychlost. Nikdo učený z nebe nespadl, a tak se nebojte, když vám to zprvu nepůjde. Základy držení rakety vás naučí trenér, případně můžete najít různá videa na internetu.