Jistota v nejistotě

Ve chvíli, kdy si někdo pořídí svoji firmu a vydá se na dráhu soukromého podnikatele, má tento určitě nemalé ambice. Určitě v duchu vidí, jak se mu tu daří, jak je sám svým pánem a svého štěstí strůjcem, jak se mu peníze jenom hrnou a podnik vzkvétá. Jenže pozdější realita nejednou vypadá docela jinak. Nejednou se zrovna nedaří a značné příjmy se nekonají, a nejednou to dokonce vypadá vysloveně zoufale. Ba i ke krachu to občas může spět.

Nemilé, že? Ale tak už to v podnikání chodí. Někdy se tu prostě daří, zatímco jindy ne, někdy se na člověka valí třeba i lavina peněz, zatímco jindy se nedá o ziscích vůbec mluvit. Někdy si za to může takový soukromník sám, někdy se na jeho (ne)úspěších podepíše třeba i něco jiného, na něm dost možná i naprosto nezávislého.

A co si počít, když v takovém byznysu nastanou neradostné časy, v nichž podnikání nevzkvétá? Pak logicky nezbývá nic jiného, než takovou práci dočasně dotovat, případně investovat do náležitých změn, jež povedou k obratu k lepšímu. Stačí vzít peníze…

malé bankovky

Ale co když není kde takové peníze vzít? Co když na to výdělky nestačí a dostatečné úspory nejsou k dispozici?

Pak se často může hodit nějaká půjčka. A když je řeč o půjčce, pak taková, která:

  1. je dosažitelná
  2. a je finančně zvládnutelná

pětistovky EU

Jenom taková půjčka pomůže. Kdyby totiž nebyla dostupná, podnikatel by ji nezískal, a tudíž by mu neprospěla, a kdyby byla příliš drahá, jenom by odsunula stávající potíže na potom.

A která půjčka že bývá v obou ohledech ideální? Dozajista americká hypotéka bez registru. Tu totiž dostane prakticky každý, kdo má nějaké příjmy, ze kterých ji dokáže splácet, a kdo má nemovitost, jejíž zástavou by se za to půjčené zaručil. Stačí splnit klidně i jenom toto a peníze jsou k dispozici, a to klidně i ve velkém množství a s ideálními podmínkami splácení. Což je něco docela jiného než třeba půjčky bankovní, jež jsou daleko náročnější.

4/5 - (1 vote)