Kešu oříšky OILSEED SERVICE s.r.o. proti stresu a depresím

Víte, odkud pochází většina kešu oříšků, dodávaných trh? Téměř celou čtvrtinu světové produkce těchto velmi chutných a zdravých plodů exportuje Vietnam a spolu s celým africkým kontinentem je to dohromady 75 procent z celkového počtu vypěstovaných kešu ořechů na této planetě.

kešu na stromě

Vietnam a pěstitelské oblasti v Africe mají jedno společné, poskytují příhodné podmínky pro růst těchto tropických stromů, které vyžadují po celý rok vyšší denní i noční teploty, aniž by klesaly pod bod mrazu. Vyhovuje jim i kyselejší půda a časté vodní srážky.

mandle a kešu

Kešu oříšky OILSEED SERVIS s.r.o. jsou součástí ovocných plodů, jsou to nažky, vyrůstající ze spodní části plodů, které připomínají zavěšené lucerničky. Ovoce se k nám nedováží, je velmi náchylné na otřesy a křehké, proto se konzumuje v místě sklizně a velmi často se z něj vyrábí marmelády, ovšem oříšky nám svým obsahem absenci čerstvého ovoce vynahradí. V kešu oříšcích je totiž mnoho velmi cenných živin, kromě vitamínů, minerálů a stopových prvků i L-Tryptofan.

L-Tryptofan – tato esenciální aminokyselina je potřebná mimo jiné k produkci serotoninu a serotonin spolu s melatoninem jsou nesmírně důležité pro udržení dobrého psychického stavu a osobní pohody. Zajišťují bezproblémové fungování během dne, kvalitní a nepřerušovaný spánek, aniž byste se museli dopovat antidepresivy s vedlejšími účinky. Serotonin je také zásadní soupeř vůči stresu a všem jeho doprovodným jevům.

Nadměrný chronický stres je bohužel fenoménem dnešní doby, nadměrná produkce stresových hormonů vyčerpává štítnou žlázu a nadledvinky a to vede k předčasnému stárnutí a k rozvoji civilizačních chorob. Bohužel k tomu přispívá i nejrozšířenější stimulant – kofein.

Dejte si tedy raději, než hrnek s černou kávou, hrst velmi lahodných kešu oříšků, které můžete doplnit nějakou adaptogenní bylinkou, např. Ashwagandhou nebo Eleuterokokem.

5/5 - (1 vote)