Na dovolenou autem z půjčovny

Důvodů, proč si lidé půjčují automobil na cestu za svou dovolenou, je povícero. Od toho základního, kdy žádný svůj vůz nemají, po ryze praktický, protože by se jim do toho jejich vozu nevlezla všechna zavazadla, anebo vlezla, ale cestovali by s komfortem sardinek v plechovce.

Jak je to tedy s autopůjčovnami. Je na jejich vozy spolehnutí? Vyplatí se to vůbec?

Auto z půjčovny

Nelze samozřejmě mluvit za úplně všechny autopůjčovny, ale zřejmě je možné v globálu tvrdit, že jejich vozy jsou spolehlivé, pravidelně udržované a servisované. Ono, se to dá ostatně očekávat. Dobře udržované auto, více odolává vážným poruchám, jejichž opravy nejsou určitě z levného kraje. Takže vlastně investicemi do údržby automobilového parku šetří.

Dá se říci, že když si půjčíte automobil, bude obutý na kvalitních pneumatikách, bude v limitu dobrého oleje, bude dobře brzdit a bude mít seřízenou geometrii. Všechno na něm bude fungovat, všechno bude svítit, bude troubit a i stěrače budou kvalitní. Pokud navíc ohlásíte autopůjčovně předem, že se chystáte na delší cestu, auto projde před zapůjčením zevrubnou prohlídkou.

Pěkné, ale za zenitem

Jistota u technického výrobku, navíc tak složitého, jakým je automobil, není nikdy. Ale možnosti, že by se mělo auto někde zastavit a nechat vás na holičkách, jsou značně eliminovány.

Druhá otázka byla, zda se půjčení vozu vůbec vyplatí. To je otázka typu dovolené. Pokud se potřebujete jen přepravit z domova do nějakého přímořského rezortu, z něhož pak po celou dovolenou nevytáhnete paty, je to na zváženou. Pokud navíc cestujete třeba jen ve dvou, bude asi lepší zvolit dopravu letadlem. Je rychlejší a zřejmě bude i levnější. Pokud však opravdu cestujete, tedy poznáváte rádi nová místa, u moře strávíte jen část své dovolené, a zbytek času budete poznávat cizí kraje, bez auta se neobejdete. Půjčením většího vozu, si jízdu uděláte pohodlnější.