Stylové zastřešení za rozumnou cenu

Chcete-li si udělat u vás doma na zahrádce malý koutek, kde se budete scházet s přáteli nebo občas obědvat, určitě byste ho krom jiného měli i zastřešit.

Stylové zastřešení za rozumnou cenu

Vlastnit společně s rodinným domkem i zahrádku je rozhodně dar, který byste neměli promrhat. Zahrada sama o sobě může sloužit k mnoha účelům. Je vhodná jak jako hřiště pro vaše děti, tak třeba samozřejmě i k pěstování rozličných rostlin, ať už jedlých, nebo okrasných. A rovněž je to místo, kde se můžete sházet s přáteli. Samozřejmě v jarních a letních měsících, když je venku hezky a teplo. K tomu byste si měli vybudovat nějaké pěkné zahradní posezení, které bude nejen pěkně vypadat, ale bude rovněž i účelové.

Stříška na zahradě

Takovéto posezení samozřejmě potřebuje nábytek ve formě stolku, laviček nebo židlí. Nábytek tohoto typu můžete snadno získat třeba v antikvariátu, když chcete ušetřit a neutrácet za nový. Kde byste ale šetřit rozhodně neměli, to je zastřešení. A to určitě potřebujete. V některých dnech totiž dokáže být sluníčko velice otravné, a navíc se může takřka kdykoliv spustit déšť. Z toho důvodu byste si neměli pořizovat pouze nějaký laciný slunečník, ale sice dražší, ovšem mnohem efektivnější pergolu u domu https://www.pergoly-trutnov.cz/drevene-pergoly-zahradni-altany.

Lepší než altán

Důvodem, proč si vybrat právě pergolu, a ne levnější slunečník, je funkčnost. I levnější slunečník dokáže dostát svému jménu a funguje tak jak má, ovšem s příchodem prvních dešťových kapek se stává nepoužitelným. Střecha pergoly je však dimenzována k tomu, aby vydržela nejen klasický déšť, ale také krupobití nebo sněhové přeháňky. Pokud si pořídíte verzi s bočními stěnami, dokáží do jisté míry fungovat i jako obrana před silnějším větrem. Alternativou pak může být altán, ale ten je náročnější na stavbu a zároveň je samozřejmě také dražší. Navíc zabírá daleko více místa.

Zahradní zastřešení

Montáž zvládne amatér

Stejně jako skoro všechno na zahradu, i pergoly se dají už dnes pořídit přes internet. Není problém si vybrat model, který vám nejvíce vyhovuje a nechat si ho poslat domů. Nepředstavujte si ale, že vám přijede již složená konstrukce. Takřka vždy se jedná o stavebnici, kterou je nutné dát dohromady. Většinou jde o jednoduchou skládačku, kterou zvládne sestavit i amatér.