Z minulosti do budoucnosti

Svým původem k nynějšímu novodobému obratu. Jak se tedy z původních konstrukcí pro popínavé rostliny staly pergoly? Vývin byl delší, ale nápady se hrnuly ze všech stran a nyní už máme klasické typy, které jsou k vidění u nejednoho obydlí. Pergola je tak velice šikovným prostředkem, jak se ochránit proti slunci, deštěm nebo i větrem. Často tyto funkce plní, kromě teda dalších a to zřejmě těch nejdůležitějších, protože si je pořizujeme především proto, abychom se měli kam uchýlit, když potřebujeme mít soukromí, chceme mít klid a užít si pohodu. Ať je to odpoledne při kafíčku, čaji nebo nápojem dle chuti, či jen tak večer, když zapadá slunce. Občas se zde chodíme kochat naší zahradou, jindy zde zase děláme párty se známými.


Široká nabídka

V dnešní době můžete požadovat spoustu druhů. Mezi pergoly se řadí:

a) Na přání – kdy si zákazník může říct svá kritéria, která má podle své představy. Vybírejte, jaký druh si přejete, může být sklápěcí, rolovací, posuvná, s bezpečnostním sklem, boční stěnou, s dřevěnými rolety, s posuvnými panely, velká nebo malá, cokoliv, co se vám bude hodit!
b) Pevné hliníkové konstrukce – nepotřebují žádnou údržbu a mají dlouhou životnost.
c) Posuvné typy neboli baldachýny – tyto mohou být dřevěné nebo kovové, které jsou doplněné o zatahovací střechu.
d) Rolovací – nejen pro restaurace, ale také i pro rodinné domy se hodí právě tato konstrukce, která je rolovací. Možné je také elektrické ovládání.
e) S proskleným panelem – toužíte po něčem výjimečném? Pak vás možná překvapí prosklená část, která vypadá velice inovativně a moderně. Robustní hliníková konstrukce všechno pevně drží, abyste si byli jistí bezpečím, které můžeme zaručit. Bezpečnostní sklo je dodáváno vždy s touto konstrukcí, zkrátka všechno zajištěno.Sklápěcí – jedinečné systémy sklápění, které vám umožní všemožně naklánět hliníkové lamely a redukovat tak prostupnost světla.