Zdravé mlsání – smoothie nanuk

Sladkosti má rád skoro každý z nás. V tomto článku bych vám ráda představila recept na zdravé mlsání a to v podobě smoothie nanuku. Pojďme se tedy podívat, jak na to!

Přísady

Pro přípravu tohoto výborného sladkého a zároveň zdravého dezertu potřebujeme: cca 130g tmavého drobného ovoce, jako jsou například ostružiny, borůvky nebo černý rybíz. Dále si připravíme jeden velký zralý banán (oloupaný), který celý tento dezert osladí a zároveň dodá dostatek draslíku. Také si připravíme 250 g kvalitního řeckého jogurtu, ½ čajové lžičky vanilkového extraktu, 1,5 lžíce tekutého medu, který lze nahradit například agávovým sirupem.

Dále budeme potřebovat formičky na nanuky, které jsou dostupné téměř v každém obchodě s kuchyňským náčiním, nebo na internetu. Dále také dřevěná dřívka do nanuků a funkční mrazák.

ovoce

Jdeme na to

Všechny výše uvedené ingredience, mimo vanilkového extraktu, vložíme do smoothie makeru, nebo stolního mixéru a vše dohladka umixujeme. Každý si podle svého může tento prozatím koktejl dochutit, dle své libosti. Po přidání dalších složek pro jistotu znovu rozmixujte. Tuto směs nalijte do předem připravených a vymytých formiček na nanuky. Poté dejte na chvilku zamrazit do mrazáku, dokud směs nebude trošku pevná a poté vložte dřevěná dřívka doprostřed nanuku a nechejte 4 hodiny v mrazáku.

zdravý nanuk

Máme hotovo

Po čtyřech hodinách vyndejte z mrazáku a můžete mlsat. Tyto nanuky jsou ideální v letních parnech k bazénu, nebo na letní posezení a párty pro vaše přátelé. Tento dezert je úchvatný vzhledově, protože dominuje barvami z ovoce, které tam dodáte. Zároveň je velice zdravý.

Pro elegantní servírování doporučujeme na tác, či nějaký podnos nasypat kostky ledu, do toho nakrájet různé ovoce například kiwi a vložit jahody, borůvky, maliny, ostružiny…apod. A na tento ledový tác položit krásně vytvarované a barevné nanuky.

Přejeme dobrou chuť!