Zvolte si ta pravá semínka na klíčení a můžete začít!

Když máte po ruce ta pravá semínka na klíčení, tak už vlastně nemusíte řešit vůbec nic jiného a můžete se s chutí pustit do práce. Hodit se vám přitom jistě bude třeba i speciální nádoba na klíčení, která je chytře vymyšlena tak, že vám celý proces výrazně usnadní, ale pokud ji zrovna nemáte po ruce anebo o jejím nákupu ani neuvažujete, tak si vystačíte i s nějakou obyčejnou plastovou miskou či skleněnou zavařovací sklenicí – jen budete muset věnovat více času a pozornosti prolévání semen vodou a vaše spotřeba vody bude o něco vyšší. Nicméně to vám samozřejmě ani moc vadit nemusí, pokud nechcete, protože celý proces klíčení semínek je sám o sobě tak jednoduchý, že mu nemusíte v průběhu dne věnovat více, než jen několik málo minutek času, a i v takovém případě snadno sklidíte bohatou úrodu.

nudle

Klíčové je, zvolit si vhodná semínka na klíčení

Jistě nyní váháte nad tím, kde je koupit, a jak poznáte, že se jedná o ta pravá.
Různých semínek rostlin je na trhu opravdu velké množství, a to především v prodejnách se zahradnickými pomůckami a s osivem. Tam pro svá semínka můžete samozřejmě zamířit také, nicméně měli byste si být jisti tím, že semena, která kupujete, jsou prostá jakéhokoli chemického ošetření. A právě semínka nabízená v prodejnách s osivem bývají velice často mořená, aby se tak zabránilo napadení nežádoucími organismy v průběhu klíčení v půdě.

sazenice

Něco takového u vás doma nehrozí, mimo jiné i proto, že budete klíčky pravidelně prolévat vodou, což je nejen navlhčí, ale také odplaví veškeré nežádoucí organismy, jaké by mohly ulpět na jejich povrchu. Nicméně naopak hrozí to, že když si nedáte na kvalitu semen pozor, můžete skončit v nemocnici. I z toho důvodu je praktické, nakoupit semínka ve speciální prodejně, kde narazíte na bohatý výběr a tu nejvyšší kvalitu semen určených pro konzumaci mladých klíčků.