Čokoláda

Co ve vás toto slovo vzbuzuje? Jaké máte při vyslovení pocit? Pro mnoho z nás je čokoláda zárukou balzámu na naše nervy. Pomáhá nám, pokud jsme nervózní, případně jsme naštvaní a tato pochoutka nás dostane na správnou frekvenci. Máte to stejně? Když si koupíte dobrou čokoládu, tak si vyloženě pochutnáte? Zkrátka na nás má tento výrobek velký vliv. Možná, že je to pouze psychologický trik, protože naše tělo má cukr rádo a sladkost v nás vyvolává příjemné pocity. Ze své zkušenosti mohu říci, že mám doma nebo v práci vždy alespoň jednu tabulku čokolády, když se něčím naštvu, tak se po ní jenom zapráší.
 rozbalená čokoláda
Levná nebo drahá čokoláda?
Rozhodně se vyplatí sledovat obal každé čokolády, kterou si kupujeme. Jde o to, aby tam byl opravdu velký podíl kakaové sušiny. Dávejte si pozor na náhražky a malé podíly kakaa. Nejlepší je kupovat si hořkou čokoládu, protože ta je opravdu nejkvalitnější, má v sobě největší podíl té potřebné složky. Nevýhodou je, že hořká čokoláda není tak dobrá, jako mléčná nebo bílá. Není u lidí tolik oblíbená. Nejhorší volbou je kupovat kakaové pochoutky a výrobky s tímto názvem. Tyto produkty nemají s čokoládou skoro nic společného, na to si opravdu dávejte pozor. Je potřeba počítat s tím, že pokud chcete opravdu kvalitu, bude potřeba si za ni připlatit. Není nic neobvyklého, že kvalitní čokoláda stojí i 150 Kč. Většinou se člověk spokojí i s levnější variantou. V tomto případě určitě sledujte obal čokolády a co je v ní přidáno. Dávejte si pozor na přidané látky a také na množství cukru. Rozhodně je lepší investovat peníze do dražší čokolády, protože je mnohem zdravější. Pokud si budete kupovat pouze levnou čokoládu, kupujete si to nejméně dobré. Navíc na kvalitní čokoládě si opravdu pochutnáte, na její lahodné chuti a případné náplni.
 bonbony v srdíčku
Čokolád máme v dnešní době mnoho druhů. Záleží pouze na nás, jakou si koupíme (mléčná, oříšková, bílá, plněná různou náplní, bonboniéry, čokoláda s likérem a mnohé další). Ceny jsou také různé od těch nejlevnější (od 6 Kč), až po ty nejdražší (více než 200 Kč).