Domácí lékař

Pomalu nám začíná jaro, ale po ránu je stále zima. Nehledě na to, že sníh v tuhle dobu taky padá. Takže díky výkyvům teplot bývá dost lidí nachlazených. A co vás jako první napadne při nachlazení. Samozřejmě dojdete si do lékárny, kde jim sdělíte vaše symptomy a chcete něco, co rychle zabere a budete hned zdraví. Uvědomujete si kolik chemie si dáváte do těla?! A vlastně si tím i zdraví ničíte? Když už jdete do lékárny, tak je dobré znát výrobce daného léku a případné složení. Ale úplně nejlepší volbou je tam vůbec nechodit. Co třeba sáhnout po něčem naprosto přírodním? Stačí jen dojít na louku za domem a máte lék, na cokoliv si jen vzpomenete. A dokonce je to zadarmo, výhodný bonus. Doslova příroda nám je nejlepším lékařem.

pampelišková louka

Jediné, kdy sama uznám za vhodné jít za lékařem je pokud se jedná o nemoc u které to sami nedokážeme diagnostikovat. Možná si teď klepete na hlavu a říkáte si, jak by mě asi nějaký plevel mohl vyléčit?! Neházejte, ale flintu do žita.
Když půjdete na procházku, tak jistě všude najdete růst takový řebříček obecný. Je to úžasná rostlina, která působí protizánětlivě. Takže, když vás bude trápit zánět močových cest, tak si udělejte čaj a postačí jen dvě lžičky na 1/2 litru vody a stačí jen krátce vylouhovat. Z vlastní zkušenosti vím, že taková medicína funguje.

levandule v košíku

A když budete pátrat, tak jistě najdete i bylinku na váš neduh. Skvělé na přírodě je i to, že nám dovoluje pomocí jejích darů, se zkrášlovat. Můžeme si doma připravit například pleťovou vodu s levandulí. Levandule má zklidňující účinek a dokáže zmatnit mastnou tvář. Firmy, které vyrábí kosmetiku tento fakt znají a hojně proto levanduli používají. Bohužel v některých případech s parabeny, silikony a dalšími přidanými látkami. A proto si radši takový produkt vyrobte doma, tak máte jistotu co vše v něm je.