Co nemůže v domácnosti chybět?

Ještě před návštěvou specializované elektro prodejny, je potřeba promyslet, jakou pračku si do své domácnosti chcete pořídit. Na zvážení tu přicházejí nejen parametry její velikosti, aby se vešla do vyhrazeného prostoru. Ale rovněž je dobré si ujasnit, jaký objem prádla v ní budete nejčastěji prát. Jiné požadavky má dvojice, jiné vícečlenná rodina. Dobře zvolený typ modelu zaručí i optimální energetickou náročnost. Za což vám bude vděčná vaše peněženka. Orientačně se počítá s tím, že buben o kapacitě pěti až šesti kilogramů prádla dobře slouží v domácnosti, ve které žijí dvě až tři osoby.

Automatická pračka

Ty o obsahu sedmi a více kilogramů jsou určeny pro vícečlenné rodiny. A jsou vhodné i pro občasné praní větších kusů. Jako jsou přikrývky či polštáře. Dalším důležitým faktorem je její hlučnost. Ty nejmodernější modely už mají motory vybavené antivibračními stěnami, což zaručuje nejnižší emisi hluku. Dalo by se říct, že jsou tišší než šumění moře. Což ocení i sousedé, kteří mají vaši pračku za stěnou. Rovněž způsob dávkování pracího prostředku vám může ušetřit nějakou korunu ze společného rozpočtu. Pračky vybavené automatickým dávkováním zaručují, že při správném jednorázovém nadávkování se už sama postará o potřebné množství jednotlivých plnění. A zaručí, že na oděvech nezůstávají zbytky pracího prostředku a nedochází tak k podráždění pokožky. Většina sportovního oblečení či spodního prádla je vyrobeno z tak jemného materiálu, že by ho praní při vyšší teplotě zlikvidovalo. Proto jsou pračky nové generace vybaveny technologií ActiveOxygen, která umožní kvalitní vyprání už při dvaceti stupních. A přesto tento chytrý systém je schopen téměř ve stu procentech eliminovat bakterie i roztoče, které na prádle ulpívají. Rovněž ochrání i barvu prádla. Program Osvěžení navíc umožní rychlé odstranění nepříjemné pachy z oděvu, které se do pračky k běžnému vyprání nevkládají.

Úsporný prostor pro umístění pračky

V současné době je nezbytným doplňkem každé automatické pračky i sušička. Tato investice do zařízení domácnosti se určitě vyplatí. Nejenže vyřeší prostor, ve kterém by se prádlo muselo sušit. Ale to hlavní, co ušetří, je váš čas. Nastavený program vám dá vědět a vy už jenom vytahujete a skládáte čisté, suché a voňavé prádlo do prádelníku.