Dovolená za dveřmi, jak se na ni připravit

Více než polovina léta za vámi a ještě jste nebyli na žádné dovolené? Tak neváhejte a ještě vyrazte, času je ještě dost. Pokud pojedete na dovolenou zde v České republice, tak je to jednodušší, kdykoliv by vám něco chybělo, můžete si to dodatečně koupit. Některé země jsou ale významně drahé a tak je lepší se připravit dopředu. Potřebujete si rychle sbalit a máte strach, abyste na něco nezapomněli? Dovolená je za dveřmi, jak se na ni připravit? Vezměte si k ruce papír a tužku a můžeme začít.
obsah batohu.jpg
· Základem všeho je udělat si písemný seznam. Není to žádná ostuda, že si to napíšete, ba naopak, usnadní vám to mnoho práce. Důkladně si projděte, jaké činnosti denně běžně děláte. Od ranní hygieny až po večerní hygienu.

· Dostatek oblečení. Rozhodně to s ním nijak nepřehánějte. Pokud razíte na letní dovolenou, tak hlavně letní oblečení, to je samozřejmost. Přibalte si ale s sebou třeba i jedno tričko s dlouhým rukávem případně i nějaké lehké dlouhé kalhoty, nikdy nevíte.

· Zážitky je potřeba dokumentovat, takže fotoaparát, kamery, mobilní telefony či selfie tyče samozřejmě s sebou. Fotky pak můžete ukázat kamarádům a rodině, nebo si je třeba prohlédnout při dlouhých zimních večerech.
list v písku.jpg
· Nezapomeňte na pojištění, navštivte pojišťovnu a zřiďte si jej. V některých zemích se vám může ošetření v případě úrazu nebo nevolnosti pěkně prodražit.

· Lékárničkase základním ošetřením, jako jsou náplasti, repelenty atd. … pokud máte malé děti, tak zde to platí dvojnásob!

· Financejsou také velmi důležité. Sice žijeme poměrně ve vyspělém světě, kde jsou všude bankomaty a směnárny, ale raději se opatřete i dostatkem hotovosti té měny, kterou budete potřebovat.

· Informovanost. V průběhu dovolené určitě informujte svou rodinu, aby věděli, že jste v pořádku.

· Ostatní.Do tohoto bodu bychom zařadili všechny formálnosti, co je potřeba si zařídit. Takže zkontrolovat platnost občanského průkazu, cestovního pasu. Připravit si kartičku zdravotní pojišťovny, případně vízum, pokud je nutné.