Dům na klíč na Vysočině může být vaší životní výzvou

Mít vlastní dům je snem snad většiny z nás, i když samozřejmě některým lidem vyhovuje bydlení v bytovém domě, kde odpadají přímé starosti o jeho údržbu. S tou údržbou domu je to však velmi relativní, zvláště tehdy, zvolíte-li k bydlení moderní dřevostavbu. Domy na klíč Vysočina https://www.hbstavby.com/na-klic/ tuto ideu bezezbytku plní, jsou konstruovány tak, abyste nemuseli kolem nich neustále pobíhat s kladivem, šroubovákem, štětcem a barvou a pořád něco opravovali a udržovali.

dřevěný domek

Dřevostavby v současné době využívají moderních technických poznatků ohledně zateplení stěn, podlahy, krovů a podkroví, materiál je zabezpečen proti dřevokaznému hmyzu, houbám, plísním a hnilobě, a objekt je opatřen zateplenou fasádou, jejíž životnost je desítky let.

Žďár nad Sázavou

Bydlet v takovém objektů vůbec neznamená cosi podřadného ve srovnání s jinými stavebními materiály, tímto způsobem se staví již déle, jak sto let domy v zámoří a v severní Evropě, které nepodléhají zkáze tak, že se za několik let zcela rozpadnou. Na první pohled takový dům nerozeznáte od cihlové stavby či domu postaveného z betonových bloků. Dřevo má naopak výhodu v tom, že jde o přírodní materiál, který dýchá, zvláště tehdy, obkládáte-li část interiéru palubkami, anebo necháte vyniknout dřevu v podobě dřevěné podlahy či zčásti viditelných krovů.

Dalším „plus“ je výběr lokality, kterou si ke zbytku svého života chcete zvolit. Ne náhodou se zde zmiňujeme o Českomoravské vrchovině, jako místu, které je pro klidný a pohodový život naprosto optimální. Je zde nízká hustota zalidnění, příroda není zasažena průmyslovou výrobou, lidé tu bývají srdečnější, přátelštější a upřímnější. Bydlení na Vysočině bychom měli brát jako výzvu pro každého, kdo chce změnit k lepšímu svůj životní styl, udělat něco pro své zdraví a dopřát si to nejlepší, co od života v současné době očekáváme.