Je houpačka do bytu pro děti vhodná?

Není pochyb o tom, že se děti velmi rády houpou. I to je koneckonců důvod, proč jsou houpačky jednou z nejoblíbenějších atrakcí, ať už na pouti či na dětském hřišti. Zvláště oblíbené jsou pak ty závěsné, neboť se na nich může dítě houpat samo, a navíc se může vyhoupnout mnohem výš.

Je jasné, že ani výrobcům neušla tato popularita, a rozhodli se na ní kapitalizovat. Proto najdeme mnohde na prodej zahradní houpačky, které si tam můžeme nainstalovat, a umožnit tak našim potomkům se houpat, kdykoliv se jim zachce.

houpacka1

Ovšem zdaleka ne každý má k dispozici zahradu s dostatečně velkým prostorem. Ale není třeba se obávat, i na tyto případy výrobci mysleli. Proto je již i u nás k dostání houpačka do bytu pro děti. A právě to „pro děti“ zde musí být zdůrazněno.

Je totiž potřeba si uvědomit, že tento produkt nemůže plně nahradit klasickou venkovní houpačku – a ani by se o to neměl snažit. V první řadě se nelze houpat tak vysoko, neboť snadno hrozí, že narazíme do stropu. A to nebude nic příjemného.

Také je nutné vzít v úvahu prostor, který bude k houpání zapotřebí. Je tedy nutné zařídit, aby v daném poloměru nic nestálo v cestě. A to může být těžší, než se na první pohled zdá. Nejde tu totiž jen o nábytek, ale i o to, aby daný prostor nebyl frekventovanou cestou, kudy často chodí ostatní členové rodiny.

houpacka2

I proto je tento produkt určen především pro menší děti, které se ještě houpou s pomocí rodičů, a které se houpou skutečně jen lehce. Tomu je koneckonců uzpůsobena i velikost sedačky. Tak totiž nehrozí, že se stane nějaká nehoda.

Otázkou pak je, zda se vyplatí tuto houpačku koupit – koneckonců, děti rostou velmi rychle, a zde se nejedná zrovna o levnou záležitost. Nakonec však záleží na vás, jak se rozhodnete. Jen je dobré předem zvážit veškeré výhody i nevýhody, abyste pak nelitovali. To by totiž byla škoda.