Tažné zařízení a jízda na Slovensko

Vysoké Tatry patří ke klenotům střední Evropy, a pokud jste tam nikdy nebyli, o mnoho jste přišli. Nemusíte tam bydlet přímo v hotelu Patria, abyste byli spokojení, vystačit si můžete i s vlastním vozem a pronajatým karavanem a zapíchnout to lze třeba v kempu ve Staré Lesné, odkud je fantastický výhled na horské panorama. A pokud karavanům příliš nefandíte, na tažné zařízení namontujte nosič kol. Na kolech se tu dá jezdit v okolí Štrbského Plesa, anebo se projíždět mezi Tatranskou Lomnicí a Pribylinou.

přípojka na tažné zařízení

Sbalte věci a vydejte se do Tater – máte-li tažné zařízení Amsa.cz a vůz v dobrém technickém stavu, jediné, co vám může pokazit dovolenou v Tatrách, jsou vládní opatření proti koronaviru. To ostatní máte ve svých rukách a s vlastním vozem tu můžete podniknout nádherné dobrodružství. Vysoké Tatry vám doporučujeme z vlastní zkušenosti z několika důvodů – koncem letní sezóny na konci srpna tu nebývá moc turistů, a pokud dobře odhadnete vývoj počasí, budete příjemně překvapeni, jak tu letní slunce dovede vytvořit báječnou atmosféru.

Štrbské Pleso

  • Je tu nádherný kontrast vysokých horských štítů vůči ploché krajině údolí řeky Váh a řeky Poprad.
  • Horská plesa krásně vyniknou mezi horskými štíty, např. Štrbské Pleso a Capie pleso. Nenechte si ujít výšlap na Velkou Svišťovku ze Skalnatého plesa, kam se dopravíte lanovkou, ten výhled na Zelené pleso z výšky nemá chybu.
  • Je tu velký počet tras pro pěší turistiku různých obtížností a na každé z nich na vás čeká mnoho přírodních krás.
  • Je tu velmi čistý vzduch se zápornými ionty, budete se tu cítit velmi příjemně, jak v údolí, tak i ve vyšších nadmořských výškách.
  • Snadno se tu dorozumíte a doporučujeme vyzkoušet některou z místních specialit, např. bryndzové halušky.
  • Nezapomínejte na kvalitní nepromokavou obuv a potřebné vybavení – pohodlný batoh, pláštěnku a teplé oděvy, jen tak si tu turistiku a pobyt v přírodě užijete s radostí.