Kam s odpadkovým košem?

Konzumace potravin nebo jakákoliv činnost, která sebou přináší odpad, je zcela běžnou součástí každého z nás. Ve vašem domově by vám tedy neměl za žádnou cenu chybět odpadkový koš, který se postará o to, aby zbytky potravin (nebo jiného odpadu) byly dobře schované v uzavíratelném prostoru.
odpadkový koš

Do kuchyně a do rohu?

Většina lidí uchovává koš v kuchyni – v rohové části. Zdá se to být praktické, nepřijdete s ním přímo do styku v případě, že se potřebujete pohybovat v kuchyni a konec konců budí dojmem, že je bezpečně vzdálený.
Není však koš jako koš. Ze všeho nejvíce je potřeba vybrat si takový, který eliminuje únik zápachu, který se v něm nachází. Taktéž je podstatné zamezit styku s bakteriemi, které se na jeho povrchu vyskytují, a to šikovnou funkci otevírání.
Pokud ho už v kuchyni máte, ať už v rohu nebo jinde, myslete na to, že je pořád na dosah. To se vám může vymstít v případě, že máte malé děti, které jsou zvědavé a zkoumají vše, co na oko vidí a mají k tomu přístup. To stejné platí i o domácích mazlíčcích, který mají mnohdy mlsné jazýčky.

Schovaný v kuchyňské lince

Tento způsob uchovávání odpadkového koše, je na pohled mnohem efektivnější. V současnosti se mnoho kuchyňských linek přizpůsobuje možnosti mít jednu skřínku pouze na odpadky.
Z praktického hlediska je to lepší varianta, protože není na dosah nikoho a ničeho. Pokud se ho však rozhodnete uchovávat na tomto místě, je potřeba ho důkladně čistit včetně okolí celé skřínky.
zelená popelnice

Koš v chodbě

Divíte se? Naopak, není to nic neobvyklého. I když se to může zdát být nepraktické, mít koš tak daleko od místa, kde se vytváří nejvíce odpadu (v kuchyni), mnoho lidí dává přednost možnosti, nepřijít s odpadem do styku na místě, kde se konzumuje jídlo.
Chodba neboli předsíň je místnost, která slouží pro příchod a odchod z vašeho domova. Nic zásadního se v ní neděje a i z toho důvodu, se do ní odpadkový koš skvěle hodí. Navíc tento způsob má velkou výhodu v tom, že ho nikdy nezapomenete vynést.