Místo počítače domeček

V dnešní době spousta rodičů naříká, že jejich dítě sedí jen u počítače a k žádné jiné aktivitě ho nemohou přimět. V panelákovém bytě je to asi trochu problém, ale pokud máte zahradu, můžete pro své dítě vymyslet spoustu zajímavých věcí. Vzpomeňte si na své dětství.
holčičky na prolejzačce

o   Také jste se rádi čas od času někam ztratili, kde jste byli jen Vy a Vaše poklady?
o   To Vaše dítě po tom určitě touží také.
Ačkoliv se to mnohdy nezdá, tak děti jsou stále stejné. Postavte svému potomkovi na zahradě domeček a uvidíte, že ho u počítače uvidíte jen sporadicky. Zahradní domeček se hodí skoro pro všechny věkové kategorie. Jen u těch nejmenších je potřeba stále dávat pozor, aby se něco nepřihodilo. Určitě je ale v domečku ve větším bezpečí nežli na volném prostoru. Ve svém „bytě“ se totiž mnohem lépe zabaví.
domeček pro děti

Na zahradu za odměnu

Pokud pro ty nejmenší pořídíte prolézačky a různé podobné atrakce, zasloužíte se ještě o jeden vedlejší a určitě žádoucí efekt. Vaše dítě získá nové kamarády. Zprvu budou na Vaši zahradu chodit určitě pouze ze „zištných důvodů“, ale není přeci vyloučeno, že mezi nimi nebude ten pravý kamarád pro celý život. Soukromé zahradní hřiště pro děti je určitě dobrou investicí, pokud máte dítě živější a neposednější. Takovéto řešení doporučují i odborníci na výchovu dětí. Je to pro ně dobré i z hlediska zdravotního.
·        Na skluzavkách a prolézačkách se bude dobře rozvíjet jejich motorika a mrštnost.
·        V domečku mohou popustit uzdu své fantazii. Zvláště ve dnech, kdy bude pršet, zažijí v něm tu pravou romantiku.
holčička na trampolíně
Jestliže často grilujete na zahradě, přidejte i svému dítěti jeho piknikový stolek. Až si pozve kamarády, může se ukázat jako nadaný hostitel. Jednou z dalších výhod „vyblbnutí“ se venku, je i to, že je potom dítě soustředěnější na úkoly, které si přinese ze školy. Anebo to může být dobrá motivace k tomu, aby dítě doma pomáhalo. Bude mít pak své zahradní zákoutí za odměnu.