Nové prázdninové zážitky pro vaše děti

Jak vybavit dceru nebo synka a co jim zabalit sebou na dětský tábor, je jednou z nejčastějších otázek starostlivých rodičů. U nás „Na Sobeňáku“ děti nepotřebují spacáky, protože jsou ubytované v chatkách a ve zděném domě, kde mají k dispozici voňavé lůžkoviny. Na tábor pro děti Tabory.info doporučujeme spíše starší oblečení, hlavně pro malé děti, které si ho tak lépe poznají. To vše naskládejte do kufru nebo velké tašky a přibalte své ratolesti malý batůžek na osobní věci do autobusu a pak jako když ho najde, když vyrazíme společně na výlety.

děti kolektiv

Nezapomeňte dítěti sebou zabalit běžné oblečení, ale pamatujte na to, že se může jak vyčasit, tak i pršet, proto jak plavky, tak pláštěnku, kšiltovku, pohodlné sportovní boty, holínky, sandále.

Z běžným hygienickým potřebám přidejte i opalovací krém, ručník a osušku. Nezapomeňte na případné léky, které dítě užívá a s tím i seznámit vedoucího tábora s podrobným rozpisem, jak dítě léky užívá a tyto předáte vedoucímu. Dítě nesmí mít léky u sebe, bude mu je vydávat zdravotník, který je následně i eviduje. Nemějte obavy, když si vaše dítko pro léky nepřijde, přijdou za ním s naším zdravotníkem!

Pro neplavce doporučujeme plovací kruh nebo „křidélka“, protože v areálu máme pěkný bazén, kde se děti mohou koupat, dovádět a výskat! Pro prťátka určitě jeho oblíbeného mazlíčka, ale ty chlupaté živé nechte doma, stačí plyšák …

hra děti

V kufru by také neměly chybět psací potřeby, pastelky nebo fixy, dopisní papíry a obálky se známkami, aby vám děti mohly sdělovat své nové a báječné zážitky, které zažívají s novými kamarády. Určitě dodejte i baterku s náhradními bateriemi. Bude se hodit při noční hře. Nemějte obavy, malé děti nestrašíme, ale ty větší to asi nemine, i když – dost se na noční bojovky těší. Zvláště druhý den si mají co vyprávět a předhánějí se jeden před druhým, jak byli stateční!