Opálení po celý rok? Jde to i bez sluníčka!

Opálená pokožka je bezesporu nádherná, jen málokdo z nás se jí ale může pyšnit po celý rok. Opálení většinou zmizí stejně tak rychle, jako se objeví. I s veškerými podpůrnými doplňky stravy nebo krémech, které slibují delší opálení, se s ním dříve nebo později musíme rozloučit.

opalování na slunci

Ty tam jsou doby, kdy symbolem krásy byla bledá pleť, v posledních letech je tomu pravý opak a i když je opálení od sluníčka stále nejpřirozenější, existují moderní technologie, které nám zajistí opálený vzhled i v zimě. Vlivem pandemické situace bude jistě v letošním roce velmi těžké odcestovat někam za sluníčkem, a pokud bude celé léto se stejným průběhem jako doposud, s opálením moc počítat nemůžeme. Moderní technologie ale už značně postoupily a to dokonce i v péči o naše tělo. Už pár let dokážeme přirozeně opálený vzhled vytvořit prostřednictvím solárií. Solárium brno je tedy skvělou volbou pro ty, kteří se chtějí předvést s nádherně opálenou pletí v kterýkoliv den v roce.

opálená pleť

Opálení ze solárií je však pro naší kůži stejně nebezpečné jako to od sluníčka. Vlivem UV záření naše pokožka předčasně stárne, tvoří se vrásky a pigmentové skvrny, které mohou v nejhorším případě vést až ke vzniku rakovinotvorných buněk. Ani při opalování v solárium bychom tak neměli zapomínat na opalovací krémy, které nás před tímto zářením dokáží spolehlivě ochránit. Mějte se však na pozoru, opalování v soláriu funguje na úplně jiném principu, než to na sluníčku, i z tohoto důvodu jsou zapotřebí speciální ochranné prostředky. Ty vám ale určitě mile rádi poskytnou při každé návštěvě solária včetně ochranných brýlí, které jsou též zapotřebí. Opálení v soláriu je pozvolné, vždy dodržujte rady odborného personálu a zbytečně neprodlužujte čas strávený v přístroji. Pokud dodržíte veškeré pokyny, už po pár návštěvách solária se budete moci těšit z krásného a přirozeného opálení.