Pro Němce až 10 tisíc eur

Volkswagen nabízí zvýhodnění v podobě finanční úlevy. Při koupi nového vozu VW dostanete v přepočtu slevu až 260 tisíc korun jako protiúčet za Váš starý naftový automobil od stejného výrobce. Všechno to vypadá velmi lákavě, jen to trošku kalí fakt, že tato akce platí jen pro Německo.   
 značka Volkswagenu
A pokud se Vám 10 tisíc nezdá dostatečné úleva za odkup staršího dieselového vozu, jsou tady ještě další zvýhodnění od 1 000 až do 2 380 eur při investici do auta z alternativním pohonem. Ať jde o zemní plyn, hybrid nebo elektromobil. Pobídka platí jen do konce roku 2017 a dle automobilky VW mají být vykoupené staré automobily šrotovány.

Celá akce je momentálně pouze pro automobily zakoupené v Německu a provozované v téže zemi. Doufejme, že se celá akce dostatečně zprofanuje a koncern VW tuto akci rozšířit i na další trhy včetně toho českého. 
Částka za odkoupení starého automobilu bude souviset s typem automobilu, který si budete chtít zakoupit.
·         VW UP!                                – 2 000 eur
·         Polo                                       – 3 000 eur
·         Golf, Tiguan a Beetle           – 5 000 eur
·         Touran                                  – 6 000 eur
·         Pasat a Sharan                     – 8 000 eur
·         Touareg                                – 10 000 eur                           
vrak jako umělecké dílo
Nová řada Golf v Německu vychází na 17 850 eur v přepočtu okolo 467 000 korun. Pro Český trh je v základu za 411 900 korun. Sleva pro Golf, Tiguan a Beetle typ vychází na 130 tisíc korun.
Dokonce se hovoří o zvýhodnění za „šrotovné“ i u ostatních značek celého koncernu pokud bude zakoupeným vozem VW. Jednalo by se o Seat, Porsche, Audi, Škoda ale i užitkové vozy od VW. Například superb by mněl úlevu 5 tisíc eur.staré ale dobré
Pro USA přišel Volkswagen koncem července s plánem odkoupit nebo upravit většinu naftových aut, souvisejících s aférou „dieselgate“. V dohodě pro Americkou veřejnost je hranice odškodnění stanovena na 5 100 až 10 000 dolarů. (přibližně 118 až 232 tisíc korun). Majitelé mají dokonce možnost volby, zdali chtějí odkup nebo opravu automobilu.