Proč obchody chtějí udržovat kontakt se svými zákazníky

Cílem jakékoliv firmy, bez ohledu na její velikost, je vydělat svému majiteli či majitelům co nejvíce peněz. Tato částka by se pak měla neustále zvyšovat, a to rychlejším tempem, než jaké je tempo růstu inflace.

K tomu je ovšem potřeba, aby dokázala nejen lákat stále nové zákazníky, ale aby si zároveň udržela co nejvíce těch stávajících. A to rozhodně není jednoduché. Proto existuje hned několik metod, které jim mají v tomto úkolu pomoci.

kontakt1

Základem je, aby byl se zákazníky udržován stálý kontakt https://www.pujcovna-praha9.cz/kontakt.html. Musí být neustále přesvědčováni, že daná firma je ta nejlepší, aby nepřešli ke konkurenci. To však není tak jednoduché, neboť většina lidí nenakupuje pouze v jednom obchodě. Jak si je tedy udržet?

Jednou z možností jsou pravidelné slevové akce. Ty mají tu výhodu, že přilákají i nové zákazníky. Avšak aby skutečně fungovaly, musí o nich lidé být předem informováni. To se děje nejčastěji pomocí reklamních letáků. I ty koneckonců představují formu kontaktu. U některých společností pak tuto úlohu plní informační e-maily.

kontakt2

Ovšem to zdaleka není jediný možný způsob, jak si zákazníky udržet. Hojně používané jsou zde nejrůznější věrnostní programy a slevové karty. Ty nutí lidi nakupovat právě v tom daném obchodě, neboť tím sbírají „body“, které pak následně mohou vyměnit za nejrůznější předměty. Obvykle se jedná o plyšáky, časté je ale také například nádobí.

Jiné společnosti, například pojišťovny či banky, spoléhají místo toho na informační telefonáty. Těmi je mají informovat o nových produktech. Nutno pak říci, že se nejedná o formu kontaktu, která by byla zákazníky příliš oblíbená.

Avšak ať už firma zvolí jakoukoliv metodu, je jasné, že se jedná o důležitou část obchodní strategie. Bez udržení stávajících zákazníků by totiž brzy přišla o klientskou základnu, a tím i o velkou část zisku. A to je rozhodně něco, co si nemůže dovolit. Koneckonců, v obchodě platí, že peníze jsou na prvním místě.