Putování po Bělorusku začíná v Minsku

Ať už jste si naplánovali putování po Bělorusku anebo jste se do města Minsk dostali kvůli cestě do některé z asijských zemí, rozhodně se ve městě na pár dní zastavte a vychutnejte si zvláštní, někdy až kýčové prolínání komunistické historie prezentované uctíváním Lenina a novým moderním proudem, který začíná měnit tvář města.

budova divadla

Minsk je první město, které v Bělorusku uvidíte, pokud přicestujete letadlem. Místní letiště představuje také základnu pro všechny cizince, kteří chtějí pobývat v některé z okolních ruských zemí nebo pokračovat dál přes toto tranzitní letiště do vzdálenějších destinací. Minsk je od letiště vzdálený několik desítek kilometru, ale velice snadno se tam dopravíte místním autobusem nebo vlakem, který je v této zemi za lidové ceny.

Cenově dostupné letenky praha minsk Levneletenky se dají obstarat bez problémů a let je krátký a pohodlný, a tak si město Minsk můžete začít vychutnávat ještě ten samý den, co poobědváte v Praze.

Minsk je historické město s kořeny sahajícími až do 9. století. Během staletí se toto město měnilo rychlým tempem a dnes zde najdete skvostné staré církevní stavby v sousedství betonových monumentů a paneláků z dob komunismu. Na největším náměstí se tyčí obří socha Lenina, která je jedním z nejfotografovanějších objektů města.

socha Lenina

Kromě vyhlášené vodky, za kterou se vyplatí si trochu připlatit, rozhodně stojí za to ochutnat místní tradiční gastronomické speciality, které překvapí svou jednoduchostí, levnými surovinami a skvělou chutí. Místní podniky nabízí typické draníky, které se dají přirovnat k našim bramborákům, za vyzkoušení stojí i klečka, což jsou bramborové knedlíky plněné slaninou.

I přes poměrně složité politické a ekonomické problémy si lidé této země zachovaly veselého a přátelského ducha. Minsk jako město je kombinace starých časů prezentovaných řadou pomníků a katolických i ortodoxních církevních staveb stojících vedle sebe v bezprostřední blízkosti v souladu a toleranci a moderních staveb a drahých naleštěných automobilů, které jsou symbolem dnešního Běloruska.