Rockový koncert

Chodíte rádi na rockové koncerty? Kapela na pódiu, většinou kytarista, baskytarista, bubeník, někdy hráč na klávesové nástroje, a hlavně zpěvák nebo zpěvačka, to je většinou základní obsazení rockových kapel. Ke kapele patří neodmyslitelně zvukař a osvětlovač a pár bedňáků, protože techniky okolo hudebníků je plný kamión.

bicí

Rockový koncert, ale i každý jiný, to je směs hudby, ale také nejrůznějších efektů, které hudbu a celý koncert vylepšují. První z efektů používá hráč na kytaru. Všimli jste si někdy, že má pod nohami nejrůznější krabičky a pedály, na které občas šlápne? To jsou kytarové efekty např. xotic wah xw Feedbackpedals, které umí se zvukem přímo kouzlit. Další efekty k tomu může dodat zvukař, jeho zvukařský pult je jimi nabitý. Protahovat tóny, dublovat zvuky. Zvukař určuje, jak bude koncert znít a nejednou už jste určitě zažili, že zvukař koncert zkazil. Třeba i tak hlasitou hudbou, že jednotlivé nástroje vytvořily jen kouli ze zvuků a nebylo poznat kdo co hraje.

Další efekty, které jednoznačně ke koncertům patří jsou ty světelné. Mistr na světelné efekty je jednoznačně Jean-Michel Jarre. Jeho laserové show na koncertě, to je neuvěřitelný zážitek. A rozhodně nesmíme zapomenout na ohňové a kouřové efekty. Nebo si dovedete představit Rammstein bez ohňových vodopádů a gejzírů? Rockové koncerty to je skutečný nářez, po kterém nám ještě dlouho zvoní v uších, ale znáte krásnější melodie, než jsou rockové balady?

koncert

Pořádný rockový koncert se bez efektů neobejde, i když se pořádají i unplugged koncerty, což jsou koncerty bez techniky, a tudíž bez efektů. I tyto koncerty v komornějším provedení jsou zážitek, který byste měli někdy zažít.

Během léta se pořádá řada festivalů a koncertů, tak si vyberte svou oblíbenou kapelu a hurá do víru hudby, zpěvu a tance. Neseďte doma, vyrazte na koncert!