Vyzkoušejte únikovou hru v Kutné hoře

Tato hra neznamená únik z domova, i když by se o tom dalo takto smýšlet. Zde se stáváte vy tím hlavním hrdinou a musíte si poradit sami, jak vyřešit záhadnou situaci, která se vám postavila do cesty. Jedná se o reálnou hru, kdy s týmem vyrazíte za dobrodružstvím. Každá hra má svůj děj a vy jste do tohoto dění vtaženi a obklopeni dobou, ve které se vše bude odehrávat. Podobné hry se často hrají na počítačích, pokud se neotevře nějaký zámek, který ukončí určitou úroveň, dál se nedostanete. Ovšem sedět u počítače není tak zábavné, jako si užít hru v realitě a tak trochu přestat vnímat reálný čas.

pomůcly

Co k takovému zážitku budete potřebovat

  • Tým lidí– ačkoliv, pokud máte kamaráda, tak stačí ten, i ve dvou se dají náročné úkoly zvládnout. Ideální je pak 2-5 osob. Samozřejmě děti musí v doprovodu rodičů. Takže ideálně strávený čas v rodinném týmu nebo s kolegy z práce.
  • Určitě dobrou náladu– jdete si to přece užít, pobavit se, anebo vyzkoušet něco nového, tajemného.
  • Hlavu a rozum na správném místě– nepotřebujete být přeborníky v matematice nebo dalších předmětech, jdete za zábavou, ne do školy.
  • Smělost, touhu a také trochu zvědavost– na hru nejste sami, za prvé pracujete v týmu a víc hlav bude také víc vědět, a za druhé v každé místnosti je únikový prostor. To ne, že byste zdrhli, ale je zde telefon, kterým si můžete vyžádat nápovědu.
  • Hodinky– je totiž nutné dodržet čas příchodu a začátek hry, po vás jde další skupinka odvážlivců a mezitím je třeba ještě upravit a opravit prostory po předchozí návštěvě hráčů.
  • Všímat si okolí– to mnohdy stačí k tomu, abyste se dostali dál. Vzpomeňte si na hlavního hrdinu seriálu, upoutá ho nějaká věc, která ho na něco upozorní. Leckdy špatně položená kniha, nedovřená skříňka nebo jiná drobnost, bude jen upozornění na vyřešení hádanky nebo získání dalšího klíče k otevření zámku.

escape

Jak dlouho taková zábava potrvá, je jen na vás

Úniková hra Kutná Hora má například skvělé zázemí ve sklepních prostorech prvorepublikového domu. Veškeré rekvizity pak souvisí s dobou, ve které se bude děj odehrávat. Samotná hra je stanovena na 90 minut, ovšem nikdy to není tak, že po východu ze dveří domu se rozeběhnete ke svým televizím a počítačům. Většinou si společně zajdete na nějaké občerstvení a probíráte hru, záhady a případné zážitky ještě dlouho po skončení.