Už jste viděli nejdelší visutý most?

Lidé si často stěžují, že pokud chtějí vidět něco opravdu výjimečného, musí kvůli tomu cestovat velmi daleko. Slavné České památky jsou totiž mnohým již okoukané, a ve světě o většině z nich ani nemají tušení. Každý kdo byl někdy v Praze, už jistě viděl slavný Orloj, i historické uličky. Nedávno se však v České republice objevilo něco, co jistě budete chtít vidět, a dost možná i vyzkoušet. Jedná se totiž o nejdelší visutý most na světě. A kde ho najdete? Na Dolní Moravě.

visutý most

Nejdelší NA SVĚTĚ?

Ano. Ačkoliv to nebylo samo o sobě cílem projektu, po výstavbě byl most změřen, a jeho délka srovnána s ostatními světovými visutými mosty. A skutečně, s délkou celých 721 metrů, se jedná o nejdelší most na světě. Tomu také odpovídá název, který zní Sky Bridge 721. Z mostu, na nějž nastoupíte v nadmořské výšce 1110 metrů, se vám pak naskytne nádherný výhled na okolní krajinu.

Pouze jedním směrem!

Most je však pouze jednosměrný, což znamená, že nazpátek se budete muset vydat naučnou stezkou, která ovšem rovněž stojí za to. Most bude navíc otevřen celoročně, a tak můžete vyrazit v době, kdy se vám to bude hodit.

horská dráha

A teď trošku čísel.

Výstavba tohoto úchvatného mostu vyšla na víc jak sto milionů korun. Nemusíte však mít strach, že by vás vstup na tuto zajímavou atrakci zruinoval. Ačkoliv se jedná o něco skutečně výjimečného, cena vstupného je rozumná, a činí tak pro dospělého 350Kč.

Když už budete na Dolní Moravě…

Kdo by se bál, že bude cestovat na Dolní Moravu pouze kvůli procházce, nemusí mít strach. Dolní Morava toho totiž nabízí mnohem víc. Všechno to začalo lyžařským střediskem, později se zde však začaly stavět nové a nové atrakce, a tak si sem jezdí dovolenou lidé užívat i v létě. Úchvatná je například Stezka v oblacích, kde se můžete projít ohromným rukávem, projet na tobogánu, nebo si odpočinout v síťové kapce. K rekordmanům zde patří i Mamutí horská dráha, která sice není nejdelší na světě, avšak v Česku určitě. Najdete zde i Bobovou dráha U Slona, Mamutíkovy zážitkové parky, které si oblíbí především děti, Adrenalinový park, zajdete se podívat do Stamichmanovy štoly, a můžete vyrazit i na osvěžující horskou turistiku.