Jak skoncovat s koronavirem?

Už více než rok tu více a tu méně trpíme důsledky toho, co nám do našich životů vnesla koronavirová pandemie. Už přes rok jsme nuceni snášet nejrůznější opatření a omezení, na něž tu méně a tu více nepříjemně doplácíme. A ačkoliv se momentálně zdá, že se situace zlepšuje, alespoň tedy v naší zemi, ještě ani zdaleka nemůžeme tvrdit, že je vše úspěšně za námi. A ještě to potrvá, než si snad budeme moci konečně s úlevou oddechnout. Protože čert a koronavirus nikdy nespí a nikdo nezaručí, že momentální pozitivní trend vydrží a že ono všudypřítomné nebezpečí jenom tak zmizí z povrchu zemského.

žena s respirátorem

Jakkoliv se u nás v současnosti rozvolňuje, pořád jsou mezi námi ti, kdo by mohli ostatní nakazit, pořád ještě hrozí, že se něco zvrtne a začne to spět opět http://www.nuv.cz/uploads/Opatreni_PM_2017_06.pdf k horšímu.
A co si s tím počít? Zavřít se doma a ani paty ze dveří nevystrčit, dokud se ona infekce neztratí? To přece nejde. Stejně jako se nejde těmto virům bezpečně vyhýbat, protože jsou tyto pouhým okem neviditelné a nikdo z nás nepozná, zda se jich právě nedotýká nebo je nevdechuje.
Do doby, než snad zabere očkování, se tak můžeme spolehnout jenom na jediné řešení, jímž jsou antigenní testy. Tedy jednoduché testy, jež nám mohou pomoci s odhalováním těch, kdo jsou nakažení a kdo by tak mohli potenciálně šířit onen neduh dál, mezi ty, kteří je obklopují.

testování koronavirů

Takové testy jsou tedy v tuto chvíli tím nejlepším, co lidstvo má. Každý si je zvládne lehce udělat a každý tak už během patnácti až dvaceti minut může vědět, jak na tom je. Zda je zdráv nebo je dost možná časovanou bombou, která by mohla situaci v naší zemi a případně i ve světě zkomplikovat.
A proto bychom si měli takové testy určitě pořídit. Abychom věděli, jak jsme na tom, abychom se mohli s onou infekcí vypořádat. Protože dokud tato nezmizí z povrchu zemského, nebude nám tak dobře jako před vypuknutím pandemie.