PVC vodovodní materiál

U bazénu rozhodně potřebujeme vhodnou filtraci, abychom měli stále čistou vodu. K zapojení můžeme rozhodně využít PVC materiál, jenž má skvělou životnost.

PVC vodovodní materiál

Fungující systém

Vodu v bazénu nemůžeme nechat rozhodně to jen tak, protože by byla za chvíli znečištěná a nevhodná ke koupání. Proto se používá bazénová chemie a také filtrace. My de dnes budeme bavit o filtračním systému, bez kterého se neobejde žádný bazén. Jednou z možností je sice kartušová baterie, ovšem ta se doporučuje pro malé bazény a její účinnost není nijak závratná, protože je rozhodně lepší zainvestovat di filtrace pískové.

rozvod vody

Aby vše klapalo, tak je zapotřebí rozhodně její dostatečný výkon. Orientovat se můžeme podle velikosti bazénu. Důležitou části je samotný prostor, ve které je písek, protože přes něj poteče voda, ovšem nečistoty se zachytí uvnitř v písku a do bazénu jde zase hezky čistá voda. Vzhledem k tomu, že se v náplní zachytávají nečistoty, tak ji musíme pravidelně měnit. Při běžném používání ke doporučeno provádět jej každé dva roky. U náplně si musíme dát pozor na vhodnou velkost zrn.

Zapojení potrubí

Výrobců filtrací je rozhodně mnoho takže máme rozhodně z čeho vybírat. Pozor si musíme dát na vhodný výkon a také umístění, protože to bývá klíčové. Vzhledem k tomu, že vedení a samotné filtrace mají vždy jiný tvar, tak je zapotřebí individuální zapojení od odborníka. Ten ví, jak to s bazény chodí a vše zapojí podle pravidel, aby vše fungovalo a nikde nebyla žádná netěsnost systému. Ten k tomu rozhodně potřebuje vhodný materiál v podobě potrubí a mnoha různých prvků jako jsou kohoutky a další součástky. Oblíbený materiál je PPR, kdy potrubí tohoto typu poznáme většinou podle bílé barvy. Průměr má většinou pár centimetrů, což není mnoho, ovšem pro připojení filtrace a řady dalších věcí je to rozhodně dostačující.

PVC materiál

Kdybychom potřebovali nějaké potrubí zaslepit, tak můžeme použít PPR Zátku 32mm https://www.chlorito.cz/ppr-zatka-32mm, která nám po připevnění nepropustí ani kapku. Není problém potrubí před zátkou uřezat a znovu napojit.