Topinambury na váš stůl

Kromě hlíz se můžete setkat s topinamburovou moukou. Je dostupná v bylinném lékařství nebo jiných specializovaných obchodech a používá se například pro diabetiky.

Topinambur je potravina, která dodává tělu mimořádně užitečné látky, jako například aminokyseliny. Má nízký obsah tuku a je bohatý na vodu, stejně jako na vitamíny a minerály.

Pro mysl i tělo má následující vitamíny skupiny B: B1, B2, B3, B5 a B6. V kuchyni můžete s touto hlízou připravit mnoho pokrmů. Hodí se k houbám, omáčkám i masu. Můžete zkusit kombinaci s jádry vlašských ořechů nebo se salátem. Stále větší oblibě se těší topinamburové chipsy.

topi4

Vlastnosti zeleniny jsou vynikající s může být v kuchyni hodně užitečná. Topinambur převyšuje banány, pokud jde o množství draslíku. Je tedy prospěšný lidem s vysokým krevním tlakem. Příznivě působí na srdce a celý oběhový systém.

Jak lze snadno odvodit topinambury https://www.diatop.cz/ jsou vhodné pro každého, jejich složení mluví samo za sebe. V případě nedostatku minerálů a vitamínů je to chutný způsob, jak je tělu dopřát. Posiluje imunitní systém a kosti, pomáhá zubům a nervovému systému. Doporučuje se pro krmení dětí a také pro starší lidi. Dokonce usnadňuje trávení.

topi2

S vysokým účinkem antioxidantů je vynikající ochranou proti volným radikálům. Chrání každou buňku v těle a zpomaluje stárnutí.

Při hubnutí je vhodné si jej zahrnout do jídelníčku. Není to „zázračný“ produkt, ale v každém případě, pokud chcete držet dietu, aniž byste se vzdali chutného jídla, topinambur představuje řešení.

K pozitivním vlastnostem patří i stimulace sekrece žluči produkované k usnadnění střevních funkcí. Prospívá i ledvinám a žaludku. Ocení jej lidé trpící cukrovkou. Obsahuje inulin.

Kromě toho je topinambur stabilizátorem hladin glukózy a regulátorem špatného cholesterolu. Je to doporučovaná potravina pro lidi trpící celiakií.